A győri egyetem kuratóriumának elnöke lesz Palkovics László
A győri alapítványi egyetemhez "igazolt" a volt technológiai miniszter.
A győri alapítványi egyetemhez "igazolt" a volt technológiai miniszter.
A meghatározott összegnél ezermilliárd forinttal költött többet 2021-ben a Technológiai és Ipari Minisztérium: bőven jutott a Fudan Egyetem alapítványának és a modellváltáson átesett intézményeknek is.
Palkovics László technológiai és ipari miniszter szerdán átadta a korábbi Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) központi épületét és munkafolyamatait Csák János kulturális és innovációs miniszternek.
Erről Palkovics László innovációs és technológiai miniszter - a projekt felelőse - beszélt.
A szerződésben a legfontosabb célokat, képzési irányokat és a budapesti campus tervezett helyszínét is rögzítették.
Az utóbbi időben rengeteget hallani arról, hogy a világ 34. legjobb egyeteme, a Fudan Egyetem Magyarországra érkezik. De mégis mit kell tudni erről az egyetemről? Kik és mit tanulhatnak majd az intézményben? Illetve miért alakult ki vita a projekt körül? Összeszedtünk minden fontos kérdést és választ.
A héten hívták tárgyalni Palkovics Lászlót.
A minisztert és az általa felállított küldöttséget beengedik az egyetemre, jövő hétre ugyanis tárgyalást hívtak össze, hogy elindulhasson az érdemi párbeszéd a felek között.
Hétfőn az SZFE diákjai az Innovációs és Technológiai Minisztérium előtt tüntettek. Az ITM reagált, szerintük a modellváltás célja a kormánytól való függetlenedés. Mindeközben a Wesley János Lelkészképző Főiskola rektora kollégiumi helyeket ajánlott az SZFE-s diákoknak.
Palkovics László innovációs és technológiai miniszter tegnap bejelentette, 75 ezer hallgatónak engedik el a nyelvvizsgakötelezettséget a diplomához. Szakmailag azonban ez már most sok kérdést felvet. Rozgonyi Zoltánnal, a Nyelvtudásért - Országos Nyelvoktatási és Nyelvvizsgáztatási Szakmai Egyesület elnökével beszélgettünk.
Megjelent az új szakképzési törvény a november 28-ai Magyar Közlönyben. A jogszabály értelmében a szakoktatók jövő júliustól a munka törvénykönyve hatálya alá tartoznak majd, a szakszervezetek tiltakozása ellenére.
Megszavazta az Országgyűlés az új szakképzési törvényt, ami alapján a következő tanévtől átalakul a szakképzés rendszere: változik az iskolák megnevezése, a képzés hossza, az oktatók jogállása, a diákok a cégeknél munkaviszony keretében vesznek részt a gyakorlaton, az általános iskolát be nem fejezőket pedig "dobbantóprogram" segítségével próbálják meg szakmához juttatni. A szülő kötelessége lesz gyermekét 18 éves koráig vagy egy részszakma megszerzésig taníttatni.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.